пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

День Чорнобильської трагедії

     26 квітня 2024 року відзначаються 38-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії. Це особлива сторінка не лише України, а й світу. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції змінила радіаційну обстановку на всій земній кулі, стала серйозним екологічним викликом, вплинула на долі і здоров'я мільйонів людей.

    З нагоди Дня Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, у бібліотеці нашого ліцею було влаштовано тематичну викладку "Залишиться а пам'яті у нас, як вічна рана, цей Чорнобиль!", проведено бібліотечні уроки з учнями 5 - А та 7 - Б класів та вікторину "Що я знаю по Чорнобиль?", на якій діти із цікавістю послухали інформацію про ліквідацію аварії в Чорнобилі, з учнями 4 - А, 4 - Б, 4 - В та 2 - Б класів проведено години спілкування, на яких діти брали активну участь в обговоренні цієї теми.


 




 


понеділок, 22 квітня 2024 р.

Міжнародний день Землі

 

       День довкілля у 2024 році відзначаємо 20 квітня. Зазвичай, в цей день проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.  

     21 квітня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день Землі. І дійсно, Земля - це спільний дім для всього людства, у якому створені дивовижні умови, що дозволяє людям отримувати радість та насолоду від життя. У той самий час відношення людини до Землі, як до свого помешкання, є тільки споживацькими. Не всі усвідомлюють той факт, наскільки сильно кожен із нас впливає на стан планети. 

    Засновником Міжнародного дня Землі є відомий американський громадський діяч Джон Мортон. Він розгорнув компанію з висаджування дерев і чагарників у 1840 - х роках для того, щоб розвивати в людях дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Ця ідея так сильно його захопила, що коли він став секретарем штату Небраска у 1872 році, то запропонував встановити спеціальний день, присвячений озелененню.

    В рамках проведення місячника екологічного виховання в шкільній бібліотеці було влаштовано тематичні викладки до Дня довкілля "За чисте довкілля" та Міжнародного дня Землі "Нас багато, а Земля одна!", а також проведено ряд заходів з дітками нашого ліцею, а саме: малювання малюнків на екологічну тематику з учнями 4 - А та 2 - Б класів, обговорення причин забруднення навколишнього природного середовища та способів боротьби з ними із учнями 1 - В класу. 

 






 




середа, 17 квітня 2024 р.

День кажана

     17 квітня кожного року світ відзначає День кажана або Міжнародний день шанування кажанів. Подію започаткувала Міжнарожна організація охорони рукокрилих. В Україні налічється 28 видів кажанів і всі вони занесені до Червоної Книги України.

    Учнів нашого ліцею було запрошено до Національного природного парку "Холодний Яр", де відбулися заходи до Дня кажана. Учні 7 - х класів разом з бібліотекарем Ткачук Т.С. відвідали Національний парк. Там нас привітно зустріли працівники Парку та ознайомили із видовим різноманіттям кажанів, які мешкають на території Парку, їх способом життя та харчуванням. Також для дітей підготували багато різних розваг, а саме: складання пазлів, малювання малюнків, виготовлення оригамі кажана; діти разом із працівникам Парку розвішували будиночки для кажанів та допомогали садити ялинки. Наприкінці заходу з учнями нашого ліцею була проведена вікторина, на якій юні любителі природи показали високі зняння про життя кажанів. І на завершення нас пригостили солодощами та подарували подарунки на згадку про цю екскурсію.