29 вересня вшановуємо пам’ять людей, розстріляних нацистами в Бабиному Яру – жертв одного з найбільших воєнних злочинів Другої світової війни. 83 роки тому, у вересні 1941, у серці християнського древнього Києва стався неймовірний злочин. 29-30 вересня, впродовж двох днів, на околиці Києва було вбито майже 34 тисячі київських євреїв. Переважно жінок, дітей, людей похилого віку. Єдиною провиною цих людей було те, що вони належали до єврейської національності.
Бабин Яр став братською могилою і символом голокосту в Україні. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки разом із військовою та цивільною владою Києва.
Жертвами нацистів стали не тільки євреї, але й роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж «просто зайвими». Бабин Яр – це некрополь для більш ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених. В бібліотеці нашого ліцею була влаштована тематична викладка "Подих вічного болю. Бабин Яр", з якою мали змогу ознайомитись всі бажаючі.