вівторок, 22 лютого 2022 р.

Міжнародний день рідної мови

 

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

21лютого Міжнародний день рідної мови в шкільній бібліотеці ліцею були влаштовані виставки: «Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата!»  для учнів 1-4 класів, а для 5-11- «Прекрасне слово і душа у мові рідній об’єднались».




пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

День Героїв Небесної Сотні

 20 лютого стало для нас назавжди пам'ятним днем - Днем Героїв Небесної Сотні.  Історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв - захисників держави у книзі вічної пам'яті. На її сторінках назавжди залишаться спогади про тих, хто загинув під час  Революції Гідності - Героїв Небесної Сотні.

Долучаючись до вшану пам'яті Герої Небесної Сотні  в бібліотеці влаштовано тематину викладку 

"Небесна Сотня- ангели свободи"

Тож будем вічно ми їх пам'ятати 

Хто за країну - неньку положив життя,

Нехай помолиться сьогодні кожна мати

За кожну душу, що пішла х життя.

(В. Старостенко)




День єднання

 

Глава держави Володимир Зеленський видав указ про створення нового державного свята - Дня єднання, яке відзначатиметься  щороку 16 лютого.

Свято встановлено в Україні з метою об'єднання українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах гібридних загроз та здатності витримати інформаційний тиск.

Об’єднаймося ж усі навколо спільної мети – процвітання України і всіх, хто живе на її землі!

Миру нам усім і духовного зростання, братаймося, єднаймося на благо та славу України.


 

 

вівторок, 15 лютого 2022 р.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 

15 лютого – це день пам'яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, вшанування усіх воїнів – інтернаціоналістів, кому довелося виконувати військовий обов’язок  на території інших країн.

З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам'яті приклади мужності і  вірності синів своєї Батьківщини, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності та героїзму.

Віддаючи данину пам’яті героям Афганської війни в бібліотеці ліцею було влаштовано тематичну викладку «Гіркої пам’яті ковток».


 

пʼятниця, 11 лютого 2022 р.

День Святого Валентина

 

Достовірних даних про те, де саме зародилася традиція святкування — немає, одні вважають батьківщиною знаменного дня — Англію, інші — Францію. За переказами, День Святого Валентина вшановує великомученика Валентина — священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім'ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав, що самотній чоловік, не обтяжений сімейним побутом, має шанси стати кращим воїном, оскільки його думки зайняті тільки майбутніми битвами. Незабаром дії священика були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і згодом був страчений. В ніч перед стратою він написав своїй коханій лист — признання в любові у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками». Дата смерті великомученика і припадає на 14 лютого.

 Минуло багато часу, в XIV столітті священика Валентина канонізували — за благі діяння віднесли до числа святих. Відтоді День Святого Валентина активно святкується в Європі і в нашій країні.


 

 

четвер, 3 лютого 2022 р.

Захаренко Олександр Антонович

  Український педагог, громадський діяч, директор авторської школи у селі Сахнівка на Черкащині.У творчій спадщині Захаренка понад 300 наукових публікацій, в яких розглянуто проблеми естетичного виховання дітей, понад 400 творів: книг. казок, статей, виступів, методичних матеріалів, науково- педагогічних есе. За життя Олександр  Захаренко видав дві книги: "Школа над Россю", "Поспішайте робити добро", у передсмертний рік написав  три книги: "Енциклопедію шкільного року" (2001), "Поради колезі, народжені у школі над Россю" (2002), "210 шкільних лінійок" (2002).

 

 

















 

День пам’яті Героїв Крут

 

29 січня наша країна відзначає День пам’яті Героїв Крут. На Чернігівщині, поблизу залізничної станції Крути, 29 січня 1918 року відбулося зіткнення українського добровольчого куреня з регулярними більшовицькими військами. За оцінками істориків бій під Крутами з огляду військової справи не мав визначного значення. Проте, він дав змогу встигнути прийняти важливі політичні рішення – підписання Берестейського мирного договору. Не дивлячись на те, що бій під Крутами лише віддалив розповсюдження влади більшовиків на теренах України, полеглі молодики перетворилися на символ героїзму та жертовності в боротьбі за ідеали вільної та незалежної країни.                                                                                                                      Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».